- 0
Nem a ma jellemző megélhetési, magamutogató, megmosolyogtató korrupcióellenes „harcot” vívná.
A társadalom képébe röhögnek a korrupcióval meggazdagodott politikusok, és zavartalanul élvezik az összehörcsögölt vagyont. Mintát mutatnak arra, hogyan lehet a szavazópolgárok bizalmából olyan helyzetbe jutni, amelyben közhatalommal visszaélve dúsgazdaggá válhatnak.
És elárulják a voksokban kifejezett bizalmat.
Hiába tartanak el az adófizetők többpárti parlamentet, e törvényhozás szemet huny „a nagy rendszerváltók” korrupt ügyei fölött. A mentelmi jog sem ad elegendő kurázsit azoknak, akik jogállamot ígértek a demokrácia mellé.
Alszanak a képviselők, ellenzékestül.
Most éppen úgynevezett „társelnököket” választottak a Flaszterparaszt Pártban: két politikai ripacsot. Semmilyen hasznot nem hajtottak a társadalomnak. Bornírt röffentésekkel játszották el a politikust, nulla politikai teljesítménnyel.
Megélhetési képviselők.
Megélhetésiek a korrupció ellen szavakban ágáló nemzetközi szerveződések is. Van képük támogatást kérni a polgároktól abszolút hatástalan erőlködésükhöz. Csak a középszintű korrupciót akarják látni, a Mari néniket, Józsi bácsikat figyelve.
A „nagy rendszerváltók” korrupt ügyeivel nem mernek foglalkozni.
Pedig még politikusi kezdőlökést is kaptak. Medgyessy Péter miniszterelnökként jelentette be 2004-ben, hogy az egyik párt „tele van korrupciós ügyekkel.” Akkor süketnek bizonyultak a máskor nagy arccal föllépő nemzetközi szerveződések.
Miként a közvádló állami szerv is.
Még vizsgálat sem indult a miniszterelnöki tényközlés ügyében, annak ellenére, hogy pár nappal később Medgyessy Péter az állami televízióban is megerősítette írott sajtóban tett közérdekű bejelentését: a koalíciós társ tele van korrupciós ügyekkel.
Ma is beszédesek a tények.
Tudjuk, kik voltak azok a politikusok, akik új koalícióban összeborulva megpuccsolták a korrupciót legalább szavakban – és nem ahogy kellett volna: följelentésben – leleplező kormányfőt. Tudjuk, kik jöttek hatalomba, kik maradtak hatalomban akkor.
Ezek most a korrupció ellen nyerítenek.
A civil szervezetekben sem mutatkozik bátorság a korrupció elleni föllépéshez. Felszínes színjátékokban élik ki magukat, marionettfiguraként ficánkolnak, önállóságot mímelve a közvélemény előtt, saját szellemi erő híján.
Igaz, munkaigényes is a korrupcióellenes küzdelem.
Nyomozói fortélyokat kell alkalmazni, fáradságos adatgyűjtésbe, rendszerezésbe időt, energiát fektetni. Eszes akciókat is végre kell hajtani, hogy a csontvázak kiessenek a szekrényből. Netán egykét beugrató manővert is szervezni kell, hogy leleplezze magát a korrupt figura.
Ezt a társadalomvédő tevékenységet végezhetné a Kopole.
A Korrupt Politikusokat Leleplező Egylet nem a ma jellemző megélhetési, magamutogató, megmosolyogtató korrupcióellenes „harcot” vívná, hanem tényleges és önálló tevékenységet folytatna. Vállalva az izzadságos munkát, a fejtörést, a kezdeményezést.
És szembenézve a - nem kis - kockázattal.
Kovács G. Tibor - gondola.hu
Tisztelt olvasók! Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Flag Polgári Magazin facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/flagmagazin
- Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!
Köszönettel és barátsággal!
www.flagmagazin.hu
Tisztelt olvasók! Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Flag Polgári Magazin facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/flagmagazin
- Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!
Köszönettel és barátsággal!
www.flagmagazin.hu
Előző cikkHogyan lehet egy nyílt levél pedofil?