Hazai pálya - 2013-2014 - NB I. 24. forduló

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

A bajnokság 24. fordulójának legnagyobb meglepetését szolgáltatva az MTK 5:2 arányban legyőzte a bajnoki címre legesélyesebb csapatot a DVSC-t. A Győr viszont győzni tudott, ha nehezen is a Kecskemét ellen, így a zöld-fehét csapat egy kicsit szorosabbá tette a bajnokságot.

PMFC-Matias - Újpest FC 0-0
Pécs, 1500 néző, v: Iványi
sárga lap: Kővári (6.), illetve Ngawa (32.), Litauszki (84.)

Kevés említésre méltó esemény történt az első félidőben. Többet birtokolta a labdát az Újpest, de valódi veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani a pécsi kapu előtt. A hazaiak nagyon ügyeltek a védekezésre, a támadásokra viszont, úgy tűnt, nem maradt erejük. A fordulás után sem változott jelentősen a mérkőzés összképe, egy-egy kósza lehetőséget leszámítva nagyrészt a mezőnyben folyt a játék. A hajrához közeledve valamelyest felpörögtek az események, mindkét együttes előtt adódott néhány helyzet, gól azonban nem született.

Mezőkövesd-Zsóry FC – MVM Paks 2-2 (2-0)
Mezőkövesd, 1500 néző, v.: Farkas
gólszerzők: Bognár (4.), Menougong (28.), illetve Windecker (47.), Simon (50.)
sárga lap: Melczer (10.), Velicky (36.), Szalai 66.), Balajti (84.), Fótyik (90.), illetve Kecskés (44.), (Éger 69.), Kovács (88.), Windecker 90.

A forduló kiesési rangadóján mindkét csapatnak nagy szüksége lett volna mindhárom pontra, az első félidőben azonban csak a Mezőkövesd használta ki a lehetőségeit, az elsőt rögtön a találkozó elején.
A fordulást követően öt perc alatt kiegyenlített a Paks. Több helyzetet dolgoztak ki a vendégek, a Mezőkövesd játéka kapkodóvá vált. A folytatásban, bár mindkét csapatnak volt lehetősége, újabb gól nem született, így maradt a döntetlen.

Videoton FC - Lombard Pápa Termál FC 2-2 (0-1)

Székesfehérvár, 2200 néző, v.: Németh Á.
gólszerzők: Zé Luis (53.), Álvarez (62.), illetve Arsic (10.), Maric (58.)
sárga lap: Oliveira (42., 94.), Zé Luis (85.), Paraiba (92.), illetve Kulcsár K. (56.), Tajthy (80.), Présinger (85.) piros lap: Oliveira (94.)

A találkozó elején a hazaiak alakítottak ki helyzeteket, majd a tizedik percben a Pápa az első támadásából gólt szerzett. Ez jelentősen megváltoztatta a játék képét: a vendégek többet birtokolták a labdát, a Videoton csak szenvedett. Fordulás után a hazaiak léptek fel támadólag, sikerült is egyenlíteniük. Nem sokáig volt azonban döntetlen, mert egy szögletet követően Maric ismét vezetéshez juttatta a pápaiakat, hogy aztán néhány perccel később Álvarez egy szép támadás végén újfent egyenlítsen. A Videoton sokat támadott a hátralévő időben, de a Pápának is akadt még helyzete.
A székesfehérvári csapat november 8. óta nem nyert hazai pályán bajnoki mérkőzést.

Diósgyőri VTK-Kaposvári Rákóczi 1-0 (0-0)
Diósgyőr, 8000 néző, v.: Becséri
gólszerző: Elek (57.)
kiállítva: Mbemba (74.) sárga lap: Barczi (41.), illetve Okuka (64.), Mulemo (70.), Mbemba (72., 74.), Murai (80.)

A diósgyőriek voltak kezdeményezőbbek az első félidőben, de akcióikban nem volt átütőerő, a vendégek pedig magabiztosan védekeztek, a hazaiak kapuját azonban ők sem veszélyeztették. A fordulás után sem változott sokat a meccs képe, a játék továbbra sem volt magas színvonalú, ám kevesebb mint negyedóra után, egy szögletet követően megszerezte a vezetést a Diósgyőr. A gól jót tett a DVTK-nak, ezt követően komoly nyomás alá helyezte a vendégeket, akik gólt ugyan nem kaptak, ám Mbemba kiállítása után emberhátrányba kerültek. A hajrában a vendégeknek nem volt esélyük a pontszerzésre, a hazaiak pedig pontatlanok voltak, így az eredmény nem változott.

MTK Budapest - DVSC-TEVA 5-2 (2-2)
Hidegkuti Stadion, 1500 néző, v.: Vad II.
gólszerzők: Horváth Zs. (11.), Vass P. (14.), Pölöskei Zs. (48.), Kanta J. (62., 11-esből), Vukmir (82.), illetve Vadnai (22.), Kulcsár (40.) sárga lap: Sidibe (13.), Máté P. (60.), Mihelic (62.)

Rendkívül látványos és élvezetes első félidőt láthatott a közönség. A hazaiak az első negyedóra végére kétgólos előnyre tettek szert, mindkét gólt gyönyörű akció előzte meg. A vendégek azonban nem roppantak össze, és a játékrész végére két korábbi MTK-játékos, Vadnai és Kulcsár góljával egyenlítettek. Garami József csapata a második félidőt is nagyszerűen kezdte, előbbi Pölöskei távoli lövése nyomán talált utat a labda a vendégek kapujába, majd Kanta értékesített magabiztosan egy büntetőt. A Debrecennek ezt követően rohannia kellett az eredmény után, az MTK kényelmesen futballozhatott. A hajrában szépíthetett volna a Debrecen, de Tisza büntetőjét, majd az ismétlést is bravúrosan hárította Hegedűs. A találkozót a 82. percben az exdebreceni Vukmir pontos lövése döntötte el végleg: a szerb védő 244. NB I-es mérkőzésén az első gólját szerezte a magyar élvonalban.

Szombathelyi Haladás-Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Szombathely, 3000 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerző: Hrepka (24., 54.) sárga lap: Guzmics (26.), Bosnjak (49.), illetve Daud (29.), Job (49.), Bonazzoli (65.), Vernes (87.)

A Haladás az első perctől kezdve támadólag lépett fel, számos helyzetet alakított ki a vendégek kapuja előtt, a szünetig szerzett egygólos előnye a kispestiekre nézve volt hízelgő.A folytatásban sem változott a játék képe, a szombathelyiek nagy fölényben futballoztak, Hrepka pedig második találatával végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Győri ETO FC - Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 2-1 (0-1)
Győr, 2200 néző, v.: Solymosi
gólszerzők: Strestík (65.), Varga Rol. (93.), illetve Gréczi (9.)
sárga lap: Rudolf (52.), Svec (54.), Kalmár (85.), illetve Gréczi (23.), Forró (27.), Karan (51.), Szécsi (52.), Eninful (79.)

Az első félidőben a hazaiak számos nagy lehetőséget dolgoztak ki, ennek ellenére csak a kecskemétieknek sikerült a kapuba találniuk, Gréczi egy szép egyéni megmozdulást követően passzolt a hálóba.A fordulást követően szinte azonnal egyenlíthetett volna a Győr, de Rudolf kiváló átadását Varga Roland a kapu mellé lőtte. A kontrákra berendezkedő vendégek magabiztosan tartották előnyüket, amelyet könnyen növelhettek volna, de Simon András nagy helyzetben Kamenárba lőtt. A győriek ezt követően tovább rohamoztak, majd Marek Strestík találatával a 65. percben egyenlítettek.A hajrára teljesen beszorult a Kecskemét, meg is voltak a lehetőségei a hazaiaknak, de egészen a 93. percig úgy tűnt, hogy az eredmény már nem változik, az utolsó pillanatban aztán Varga Roland eldöntötte a három pont sorsát.

Ferencváros-Puskás Akadémia 1-0 (0-0)
Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző, v.: Erdős
gólszerzők: Mateos (65., 11-esből)
kiállítva: Tamás (62.), Szekeres A. (93.)
sárga lap: Leonardo (9.), Böde (57.), Gyömbér (64.), Holman (79.), illetve Tamás (50., 62.), Lencse (64.), Polonkai (65.), Vaszicsku (78.), Szakály D. (83.)

Az első félidőben a Ferencváros birtokolta többet a labdát, ezzel együtt a vendégeknek voltak nagyobb lehetőségeik, a zöld-fehérek pedig csak kapusuk, Dibusz Dénes bravúrjainak köszönhetően nem kerültek hátrányba. A fordulást követően a 62. percben Leonardo harcolt ki büntetőt és egy kiállítást az FTC-nek, a 11-est pedig Mateos értékesítette. Az emberelőnyben futballozó fővárosiak ezt követően magabiztosan őrizték előnyüket, a felcsútiaknak pedig már nem maradt erejük az egyenlítésre. A Puskás Akadémia csapata végül kilenc emberrel fejezte be az összecsapást, miután - Tamás leküldését követően - az utolsó emberként szabálytalankodó Szekerest is kiállította a játékvezető.