- 0
Csalódott hozzászólások árasztották el Magyar Péter és Tóth Norbert tiszás képviselő bejegyzéseit, miután Ligeti Miklós helyett Unger Anna Rózát választották meg a vagyonvisszaszerzési hivatal élére.
Többen azt is írták, hogy emiatt nem szavaznak legközelebb a Tisza Pártra.
Komoly népharag zúdult Magyar Péterre az NVVH elnökének kiválasztása miatt. A saját szavazói mondják azt, hogy a Tisza rendesen „tökön lőtte magát”. Egy több mint ötszáz reakciót kapott komment arra figyelmeztetett, hogy egyre több szavazó ábrándulhat ki a pártból. Sokan már azt találgatják, hogy vajon hány százezer szavazót bukott el Magyar Péter és a Tisza Párt ezzel a lépéssel.
Magyar Péter persze nem bírta ki, hogy ne válaszoljon a kritikákra, azokat ugyanis nem tudja elviselni.
Magyar Péter húga és Tibi atya is összeszólalkozott
Magyar Péter húga, Magyar Anna Ilona és a miniszterelnököt támogató Tibi atya nevű oldal is összeszólalkozott. Magyar „nagyon nagy butaságnak” nevezte az oldal állításait, és kiemelte, hogy férje, Melléthei-Barna Márton nemmel szavazott Unger jelölésére. A Tibi atya adminisztrátóra azt válaszolta: bejegyzésük nem Ungerről, hanem a várhatóan évekig húzódó eljárásokról szólt.
A tiszás Kontroll.hu Facebook-posztja alatt ugyancsak tömeges felháborodás bontakozott ki. Az egyik, nyolcszáz reakciót kapott hozzászólás szerint
ettől a rendszertől nem lehet komoly elszámoltatást várni.
Egy másik kommentelő azt írta, hogy a káderpolitikájával saját magát számolja fel a Tisza Párt. Mások azt kifogásolták, hogy a párt szembement a szakmai és a választói akarattal, amivel sok szavazóját elveszítheti. Egy hozzászóló Unger Anna visszalépését sürgette.
Tóth Norbertet sem kímélték
Tóth Norbert tiszás képviselő oldalán politikai színháznak és arculcsapásnak nevezték a döntést. „Részemről a Tisza-szimpátia megszűnt” – írta egy kommentelő, míg más azt vetette oda: „Nem erre szavaztunk!”. Mások nem voltak ennyire higgadtak és mérgükben elküldték melegebb éghajlatra a Tisza-kormányt.
Lapunk a nap folyamán számolt be arról is, hogy Magyar Péter posztjai alatt is elszabadultak az indulatok Unger Anna kinevezése után. A miniszterelnök hívei szerint Magyar Péter a szemükbe hazudott. Gyorsan világossá tették, hogy a nép szavazta meg, és nagyon hamar el is küldheti a Tisza Pártot, ha így folytatják.








