Ma 2024 április 28. Valéria napja van. Holnap Péter napja lesz.
A Soros-hálózat mindig résen van

A Soros-hálózat mindig résen van

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

Ez egy olyan társaság, amely minden rendszert bármilyen célból bármikor kiszolgál.

 

Lehet bírálni a Soros-hálózatot és az ahhoz kötődő érdekköröket, csoportokat és személyeket, de azt az egyet nem lehet elvitatni tőlük, hogy mindig figyelnek. Ha csak egy szikrányi esélyt látnak arra, hogy megtámadják a kormányt, a miniszterelnököt, bármely fideszes politikust vagy a párthoz bármi módon kapcsolható személyeket, akkor gondolkodás és késlekedés nélkül megteszik.

Nem volt ez másképpen a közelmúltban sem, amikor a kormányzó pártok Haszonicsné Ádám Máriát, idősebb Lomnici Zoltánt, Varga Rékát és Patyi Andrást jelölték alkotmánybírónak.

Fleck Zoltán jogszociológus haladéktalanul szükségét érezte, hogy elmondja véleményét a témában. A derék egyetemi tanár azt találta mondani, hogy az alkotmánybírók paprikajancsik abban az értelemben, hogy teljesen mindegy, mit mondanak, szolgálják a NER-t, ahogy minden ilyen intézmény szolgálja. – Ez egy olyan társaság, amely minden rendszert bármilyen célból bármikor kiszolgál – jegyezte meg. A jogász a Fidesz–KDNP által jelölt négy új alkotmánybíró kapcsán úgy fogalmazott, hogy „itt már semmiféle látszatról nincs szó, és már a szakmában sem érdekel senkit, hogy ki az alkotmánybíró. 2011 óta teljesen mindegy, ki ül ott”. Fleck Zoltán még azt is bedobta, hogy „aki ma bármilyen pozícióra elvállalja a Fidesz jelölését, az becstelen ember.” Emellett a jelölteket morálisan nagyon gyenge figuráknak titulálta.

Érdemes Fleck Zoltán szereplését legalább két szempontból górcső alá venni. Először is nyugodtan kijelenthetjük, hogy bármelyik jelölt, most már megválasztott alkotmánybíró, megérdemli a megbecsülést. De Patyi András és idősebb Lomnici Zoltán szakmai múltja kiváltképp tiszteletet érdemel. Patyi András a Kúria elnökhelyettese és tanácselnök kúriai bíró. Dolgozott korábban az Alkotmánybíróság hivatalánál, ítélkezett bíróként közigazgatási ügyekben a Legfelsőbb Bíróságon. Volt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora és öt évig a Nemzeti Választási Bizottság elnöke is. Idősebb Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsa nemzetközi jogvédő szervezet elnöke sem ma indította a pályáját, hiszen 1979-ben kezdett a bíróságon dolgozni. Bő egy évtizeddel később már a Legfelsőbb Bíróságon dolgozott, 2002 és 2008 között annak elnöke is volt. Munkája elismeréseképpen – mások mellett – a francia becsületrend lovagkeresztjével is kitüntetették. Patyi András és idősebb Lomnici Zoltán szakmai útja ezek után alapból komolytalanná teszi Fleck véleményét.

Van egy másik aspektus is. Érdemes feltenni a kérdést, hogy ki is az a Fleck Zoltán jogszociológus, azon kívül, hogy az ELTE tanára? Miként Pilhál György kollégám lapunk hasábjain, Látkép hordóról című cikkében a közelmúltban emlékeztetett rá, Fleck volt az, aki tavaly év elején, még a 2022-es országgyűlési választás előtt arról elmélkedett, hogy az ellenzék győzelme után egy időre fel kellene függeszteni a jogállam érvényesülését, és szimpla többséggel kellene alkotmányozni. Fleck úgy vélte, hogy Magyarországon nincs demokrácia, „és ilyenkor bátran át lehet hágni a törvényeken”. 

Fleck amúgy a kétezres évek elején kezdte bontogatni szárnyait, és „jó” liberálisként bőszen támadta azokat a bírósági vezetőket, akik más nézeteket vallottak. A Galamus szerkesztőjeként a pártpolitika küzdelmeibe is beszállt, nyíltan bírálta a Fideszt, kiállt Gyurcsány Ferenc mellett. Sőt a rendezvényén is felszólalt, neve a baloldalon többször felmerült lehetséges igazságügy-miniszterként. 

De ami talán a legfontosabb, és itt elérkeztünk a lényeghez, Fleck a Soros-hálózathoz tartozó Eötvös Károly Intézet igazgatója is. Ott, ahol Majtényi László, a baloldal korábbi államfőjelöltje az elnök napjainkban is.

Fleck bírálata ide, a baloldal támadásai oda, az Ország­gyűlés megválasztotta a négy új alkotmánybírót kétharmados többséggel. Furcsán vette volna magát, ha a demokrácia iránti aggodalmakkal megint Fleck sírja teli a sajtót, ezért szükség volt egy másik objektív és független elemzőre. Meg is találták Kovács Ágnes személyében, aki az ELTE oktatója. Kovács Ágnes a Magyar Narancs hasábjain támadta az Alkotmánybíróságot, rámutatva, hogy komoly politikai téttel bíró ügyben nem lehet nyerni a testületnél. Szerinte a Fidesz 2010-től kezdődően szisztematikusan felszámolta az Alkotmánybíróság függetlenségét. A fiatal oktató mérhetetlen önbizalmát mutatja, hogy szájára vette és kritizálta Patyi Andrást, akihez mérten az ő szakmai múltja igencsak csekély. Kovács Ágnesnek idősebb Lomnici Zoltánhoz is volt egy kedvesnek nem mondható mondata, amikor úgy fogalmazott: a főbírói, azaz nem ítélkező tevékenységét anno sok bírálat érte. (S ki volt anno, húsz évvel ezelőtt a bíráló? Éppen Fleck Zoltán.)

S ha már Fleck esetében feltettük a kérdést: kicsoda is ő pontosan, akkor ne mulasszuk ezt el megtenni Kovács Ágnes esetében sem. S lássunk csodát, amellett, hogy Kovács Ágnes is az ELTE oktatója, az ő főnöke Majtényi Balázs, az Eötvös Károly Intézet elnökének fia, a fiatal oktató is kötődik a Soros-hálózathoz, mert hogy ő is az Eötvös Károly Intézet munkatársa. Azt hiszem, hogy ennél nagyobb bizonyíték nem is kell a balról érkező, szakmainak mondott „objektivitásra és függetlenségre”.

Borítókép: Soros György és fia (Fotó forrása: Facebook)

Borsodi Attila -. ]]>www.magyarnemzet.hu]]>

 

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Gazdaság (706) Egészség (50) Flag gondolja (36) Autómánia (61) Kultúra (7) Vetítő (30) Nézőpont (1) Életmód (1) Heti lámpás (312) Tereb (146) Emberi kapcsolatok (36) Mondom a magamét (7565) Történelem (18) Irodalmi kávéház (537) Mozi világ (440) Politika (1582) Belföld (11) Nagyvilág (1310) Jobbegyenes (2793) Titkok és talányok (12) Tv fotel (65) Mozaik (83) Sport (729) Szépségápolás (15) Alámerült atlantiszom (142) Rejtőzködő magyarország (168) Gasztronómia (539)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>