Ma 2026 május 01. Fülöp, Jakab napja van. Holnap Zsigmond napja lesz.
Bayer Zsolt: Lehallgatott telefonbeszélgetés

Bayer Zsolt: Lehallgatott telefonbeszélgetés

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

Ursula von Der Leyen hívja telefonon Jamil Anderlinit, a Politico Europe tartalmaiért, szerkesztési stratégiájáért és működéséért felelős főszerkesztőt.

ássuk előbb a ]]>történteket]]>:

„Brüsszeli számmisztika: így lett 24 óra alatt a kormánypártok előnyéből toronymagas Tisza-vezetés Fidesz-előnyből toronymagas Tisza-vezetés, háromszoros népszerűség növekedés a DK-nál – egyetlen napon belül egymástól homlokegyenest különböző közvélemény-kutatásokat közölt a Politico, minden magyarázat nélkül. Mint Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója Facebook-bejegyzésében rámutatott: a brüsszeli lap hasonlóképpen járhat el, mint a Telex, amely tetszőlegesen mazsolázgat az elemzőcégek között, s szinte kivétel nélkül csak a baloldali intézetek méréseit veszi figyelembe. Épp azokét, amelyek manipulációs kerekasztalba tömörülve Magyar Péterék semmivel alá nem támasztható mértékű előretörését mutatják.

Míg vasárnap a lap egy olyan mérést publikált, amelyen a magyar kormánypártok egy százalékponttal vezettek a Tisza Párt előtt, addig hétfőn már egy olyan verziót tettek közzé, amelyen Magyar Péterék hét százalékkal előzték a Fidesz–KDNP-t. 

Tehát utóbbi 44 százalékos állását 39-re csökkentették, a Tiszáét pedig 43-ról 46-ra emelték.

A hab a tortán, hogy ]]>a nap végére további még egy százalékot adtak]]> a Tisza eredményéhez és ugyanennyit vontak le a Fidesztől, így legutóbbi állás szerint Magyar Péterék 47-38 százalékra álltak a kormánypártokkal szemben, vagyis hét helyett már kilencszázalékos előnnyel vezették a pártversenyt a Politico szerint.

A többi párt népszerűségéről is homlokegyenest különböző adatokat közöltek 24 órán belül. 

A változás a DK esetében a legkirívóbb: míg vasárnap két százalékot tüntettek fel a Gyurcsány Ferenc alapította párt mellett, másnapra lazán megtriplázták ezt az értéket.”

 „Im itt a szenvedés belül,
ám ott kívül a magyarázat.”

 Szóval a magyarázat:

 Lehallgatott telefonbeszélgetés – jegyzőkönyv, részlet

 2025. november 23., vasárnap, 22 óra 14 perc

Ursula von Der Leyen hívja telefonon Jamil Anderlinit, a Politico Europe tartalmaiért, szerkesztési stratégiájáért és a százfős európai hírhálózat működéséért felelős főszerkesztőt:

 

– Halló! Jamil?

– Igen, szervusz Ursula, én vagyok.

– Jamil, baj van.

– Mi történt?

– Ma lehoztatok egy anyagot, egy magyarországi közvélemény-kutatók mérései alapján készített összesítést, amely Orbán pártjának vezetését rögzíti.

– Igen, megnéztük több hónapra visszamenőleg a trendeket és ez jött ki, bár őszintén szólva így is erősen megszépítettük, mert a helyzet az, hogy Orbán pártja sokkal nagyobb arányban vezet.

– Jamil, ez nem maradhat így.

– Hogy érted?

– Úgy értem, hogy két éve építjük fel a Peter Magyar-projektet, végre sikerült elhitetnünk magyarországi barátainkkal és kiszolgálóinkkal, hogy van remény, erre négy hónappal a választások előtt lehoztok egy ilyen anyagot? Jamil, ezzel lehúztátok a vécén kétévnyi munkánkat!

– De hát mi…

– Jamil, nem érdekelnek a magyarázatok és a kifogások, itt és most megoldást kell találnunk.

– De mégis mit?

– Holnap közöltök egy másik eredményt.

– De Ursula…

– Nincs de, Jamil! Mondom, hogy lesz! Holnap lehoztok egy összegzést, amely szerint minimum hét százalékkal vezet Peter Magyar, de még jobb lenne, ha tízzel vezetne.

– Teljesen hiteltelenekké válunk, komplett hülyét csinálunk magunkból.

– Hamarabb kellett volna gondolkodnotok, Jamil. De mondom a megoldást: ha letettem a telefont, hívatom a Telexet, ők készítenek egy anyagot, egy Fact-checket, amelyben okadatolva megírják majd, hogy a magyarországi kormánypárti sajtó tulajdonképpen rosszul és helytelenül és a tényeket meghamisítva közölte a Politico anyagát. Utána utasítjuk a másik partnerünket, a 444-et, hogy a Qubitben írják meg ugyanezt. Persze hülyét csináltatok magatokból, de így legalább meg lesz magyarázva.

– Értem…

– Helyes, Jamil. Munkára fel! És legközelebb figyeljetek oda!

Bayer Zsolt - ]]>www.magyarnemzet.hu]]>

 

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Belföld (13) Nagyvilág (1313) Autómánia (61) Alámerült atlantiszom (142) Életmód (1) Egészség (50) Emberi kapcsolatok (36) Rejtőzködő magyarország (168) Mozaik (85) Mozi világ (440) Vetítő (30) Titkok és talányok (12) Heti lámpás (445) Gasztronómia (539) Tereb (146) Irodalmi kávéház (549) Politika (1586) Kultúra (11) Sport (731) Gazdaság (770) Történelem (21) Nézőpont (2) Tv fotel (65) Mondom a magamét (9284) Jobbegyenes (3258) Szépségápolás (15) Flag gondolja (43)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>