Ma 2024 április 16. Csongor napja van. Holnap Rudolf napja lesz.

Hazai pálya - NB I. 18.forduló

Az Újpest történelmi vereréget szenvedett a Megyeri úti Szusza Ferenc Stadionban - 0:6! lett a végeredmény. A Tomiszlav Szivics irányította Paksi csapat gálázva, valósággal "mészárolt" a 4. kerületben. A Győr hozta a biztos három pontot, így tovább növelte az előnyét a tabellán, a Pécsett vereséggel rajtoló MTK előtt.

PMFC-Matias - MTK Budapest 2-1 (2-1)
Pécs, 2000 néző, v.: Solymosi
gólszerzők: Zeljkovic (8.), Grumics (25.), illetve Ladányi (36.)
sárga lap: Zeljkovic 40, Hoprváth A. 65, Causic (90.), Horváth Zs. (91.) illetve Kanta J. 9, Vass 58.

A Pécs 2-1-es győzelmet aratott a vendég MTK felett a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának nyitómérkőzésén, amelyen Garami József, a fővárosi kék-fehérek szakmai igazgatója rekordot döntött. A szakember 73 évesen és 204 naposan irányította az MTK-t pénteken, ezzel ő a magyar élvonal edzőinek korelnöke, korábban ugyanis senki nem ült ennyi idősen NB I-es mérkőzésen kispadon. Az eddigi csúcsot Illovszky Rudolf, a Vasas legendás alakja, korábbi szövetségi kapitány tartotta: ő 1995. június 24-én a BVSC 3-1-es legyőzése alkalmával irányította utoljára szeretett klubja csapatát - 73 évesen és 123 naposan.

Egri FC-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Vác, 700 néző, v.: Kassai
gólszerző: Tisza (17.)
sárga lap: Luque (45.), illetve Piller (27.), Farkas Á. (40.), Vidovic (57.), Albert (67.), Rakovic (83.), Mecinovic (91.)

A papírformának megfelelően a dobogós helyért küzdő Diósgyőr játszott jobban az első félidőben, helyzeteiből egyet kihasználva meg is szerezte a vezetést. Az utolsó előtti helyen álló Eger csak elvétve jutott el az ellenfél kapujáig, komoly helyzetet pedig nem tudott kialakítani. A folytatásban aztán fordult a kocka, ekkor már az egriek akarata érvényesült, de valamennyi lehetőségüket elpuskázták. A minimális előnyének megtartására berendezkedő Diósgyőr így elvitte a három pontot.

Kecskeméti TE Phoenix Mecano - DVSC-TEVA 0-0
Kecskemét, 2000 néző, v.: Vad II.
sárga lap: Póti (32.), Patvaros (78.), illetve Simac (68.), Nagy (70.), Ramos (72.)

Az első félidő legnagyobb eseményét Dzsudzsák Balázs megjelenése okozta, aki aláírásokat osztogatott a gyerekeknek. A szünetig egyetlen komoly gólhelyzetet sem tudtak kialakítani a csapatok. A folytatásra a KTE nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, élvezetesebbé vált a mérkőzés, de komoly gólszerzési lehetőség csak Sidibe előtt adódott, aki közelről méterekkel mellé lőtt, így maradt a döntetlen a lefújásig.

Szombathelyi Haladás-FGSZ Siófok 2-1 (0-1)
Szombathely, 2427 néző, v.: Oláh
gólszerző: Iszlai (71., 11-esből), Halmosi (75., 11-esből), illetve Nagy T. (39.)
piros lap: Iszlai (73.), illetve Takács Z. (70.)
sárga lap: Halmosi (18.), Iszlai (61., 73.), Nagy I. G. (66.), illetve Pál Sz. (40.), Windecker (41.), Tímár (74.), Kecskés (86.)

Erősen idény eleji formában kezdtek a csapatok, bő harminc perc telt el, mire élvezhető futballt láthatott a közönség. A helyzeteket a Haladás dolgozta ki, mégis - némileg váratlanul - a Siófok szerzett vezetést.
A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A Haladás ugyan két büntetővel fordítani tudott, de a játék képe alapján igazságosabb eredmény lett volna a döntetlen a nagyon alacsony színvonalú találkozón.

Újpest FC-MVM Paks 0-6 (0-3)
Szusza Ferenc Stadion, 2000 néző, v.: Becséri
gólszerzők: Lázok (16., 36., 71., 82., az elsőt 11-esből), Tököli (39., 78.)
piros lap: Chema Antón (14.) sárga lap: Balajcza (25.), Stanisavljevic (48.), illetve Könyves (25.)

A Paks korán vezetést szerzett és emberelőnybe került: Chema Antón - utolsó emberként elkövetett szabálytalanságáért - piros lapot kapott, a Haladás pedig 11-eshez jutott. Ez alapvetően meghatározta a meccs további alakulását, ugyanis a vendégek - érvényesítve létszámfölényüket - sokkal jobban és veszélyesebben futballoztak, melynek köszönhetően sima, hatgólos győzelmet arattak.

Kaposvári Rákóczi-Győri ETO FC 1-2 (0-0)
Kaposvár, 2000 néző, v.: Szabó Zs.
gólszerzők: Oláh (77.), illetve Andric (65.), Kink (90.)
sárga lap: Safaric (84.), illetve Völgyi (16.), Kamber (24.), Koltai (51.), Andric (92.)

Az első félidőben a Kaposvár meglepte az éllovast. A házigazdák csapata bátran, harcosan futballozott és irányította a játékot. A szünet után sokat javult a győriek játéka, a Kink, Andric páros beállítása pedig később döntőnek bizonyult. A somogyiak 0-1-ről még egyenlíteni tudtak, a hajrában aztán az észt Kink egy látványos emeléssel megszerezte az ETO győztes gólját. A látottak alapján a hazaiak rászolgáltak volna a döntetlenre.

Budapest Honvéd-Videoton FC 0-4 (0-3)
Bozsik Stadion, 1500 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Mitrovic (25., 75.), Oliveira (30.), Kovács I. (37.)
sárga lap: Alcibiade (32.), Hidi (44.), Vernes (64.), illetve Tóth B. (61.), Brachi (77.)

Lüktető iramban kezdődött a mérkőzés, az első 20-25 percben mindkét kapu előtt adódtak nagy helyzetek, gól egy szöglet után, a székesfehérvári Mitrovic szép átemelése révén született. Ezt követően az addig nyíltnak tűnő összecsapás néhány perc alatt eldőlt, miután a 37. percre már három góllal vezetett a Videoton. A fordulás után a Honvéd ment előre, próbált faragni a hátrányán, de támadásaiba nem volt átütő erő, így fokozatosan alábbhagyott a hazaiak lendülete, a Videoton pedig könnyedén őrizte biztos előnyét. Sőt, Mitrovic újabb gyönyörű találatot is szerzett, így végül nagyon simán nyerte az előzetesen kiélezettebbnek várt mérkőzést a vendégcsapat.

Lombard Pápa Termál FC-Ferencváros 0-3 (0-2)
Pápa, 5000 néző, v.: Farkas
gólszerzők: Jenner (17.), Aborah (23.), Böde (84.)
sárga lap: Arsic (14.), Maric (37.), Tóth B. (41.), Balogh B. (47.), illetve Martins (40.)

Két nagy hazai helyzettel kezdődött a találkozó, amelyre a Ferencváros két góllal válaszolt. A játákrész második felében felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A második félidő elejére a stadion négy reflektora közül csak kettő maradt üzemképes, így félhomályban folytatódott a meccs. A Lombard támadgatott, a vendégek pedig védekeztek. Igazi helyzetig azonban nem jutottak a hazaiak, s az FTC egy kontra után végleg eldöntötte a mérkőzést.

A forduló képe:

A paksi Lázok János (b), aki négy  és Tököli Attila, aki két gólt szerzett a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott Újpest FC-MVM Paks mérkőzésen Budapesten, a Szusza Ferenc Stadionban 2013. március 2-án. A találkozót a paksi csapat 6-0-ra megnyerte.
MTI Fotó: Kovács Tamás