Ma 2024 április 20. Tivadar napja van. Holnap Konrád napja lesz.

Az írek még mindig nem mondtak le a VB részvételről

Az Ír Labdarúgó szövetség belenyugodott, hogy nem lesz újrajátszás. Most másképp reformálnák meg a labdarúgást. 33. csapatként szeretnének jövőre ott lenni Dél - Afrikában. Mi Puskás Öcsi meg nem adott gólja miatt háborogjunk?

Írország Labdarúgó szövetségének delegációja beadta kérelmét az FIFA- hoz, hiszen 33. nevezett csapatként szeretnének ott lenni a jövő évi Dél Afrika - i világbajnokságon. Sepp Blatter nem utasította el elsőre az ajánlatot, sőt gondolkodási időt kért. A megvalósítással kapcsolatban még nincsenek konkrétumok, de minden bizonnyal, az egyik csoportban 5 csapat játszana egymással körmérkőzéseket.

Ha a kérést engedélyezi a FIFA, a következő lehetőségek jöhetnek még szóba:

- 1954 - es VB döntő újrajátszása, hiszen Puskás Öcsi nem volt lesen.

- 1966 - ban Németországnak ítéljék a VB győzelmet, hiszen az angolok harmadik gólja, csak kapufa volt.

- 1968 - ban a Szovjetunió pénzfeldobásssal esett ki Olaszország ellenében az EB döntőbe jutásért vívott harcban. A rendes játékidőben 0-0 lett, a hosszabbítás sem hozott gólt, így jöhetett a lutri... Ha lenne még Szovjetunió, biztosan minden fronton harcolnának az utólagos eredménymódosításért.

- 1986 Anglia - Argentína VB negyeddöntőn Maradona kezezése miatt, Anglia kapja a VB címet.

- 2002 - ben Spanyolország meg nem adott gólja Dél - Korea ellen és az azon a mérkőzésen hozott bírói döntések is megérnének egy misét.

A többi világeseményen hozott téves ítélekről ne is beszéljünk.

Bizonyára csalódottak az írek, de nem kéne az egész labdarúgást megreformálni egy téves bírói ítélet miatt. A labdarúgás mindig is attól volt különleges, hogy nem mindig az nyert aki jobb volt, vagy jobban megérdemelte volna...

Persze Sepp Blatter minden bizonnyal később elutasítja majd a kérést, azonban nem mondhatott egyből nemet, hiszen ő - hivatalosan - egyszemélyben nem hozhat döntést.