- 0
Levélben válaszolt Francis Fukuyamának az American Interest című külpolitikai folyóirat blogjában múlt héten megjelent írására Kovács Zoltán kommunikációs államtitkár.
A ténybeli pontosság előfeltétele a pontos érvelésnek - írta a lapnak, majd kifejtette, hogy a világhírű politológus több ponton tévedett szerinte a cikkében.
A többi között megemlíti, hogy a magyar kormány jelenleg jogi vitában áll az Európai Bizottsággal, amely azonban még nem mondta ki, hogy sérül vagy megszűnik a jegybank függetlensége. A kommunikációs államtitkár szerint az ellenőrzést segíti elő az államadósság szintjének alkotmányos meghatározása, az új választási törvény pedig valójában megkönnyíti a jelöltek indulását.
Kovács Zoltán szerint nincs értelme arról beszélni, hogy a kormány a Fidesz előnyére változtatta meg a törvényt. Emlékeztetett arra, hogy a Fidesz a 176 egyéni választókörzetből 173-ban többséget szerzett.
"Képzeljék el ezt az eredményt a 'győztes mindent visz' elvű választási rendszerben az Egyesült Államokban vagy Nagy-Britanniában!" - érvelt más országok választási rendszerével az államtitkár, majd hozzátette, hogy demokráciákban a választásokat az állampolgárok szavazatai, nem pedig a különböző választási rendszerek sajátosságai döntik el. (origo részlet)
Ez esetben a Fidesznek teljesen igaza van..
Korábban neokonzervatívnak tekintett gondolkodó, aki támogatta az amerikai erőfeszítéseket az iraki diktátor Szaddám Huszein eltávolítására, később azonban eltávolodott az amerikai neokonzervatív irányzattól, amely szerinte túl militaristává és erőszakossá vált.
Huntington szerint a hidegháború végeztével az államok immár nem (politikai) ideológiák alapján fognak szembenállni egymással, hanem kulturális, civilizációs alapon, melyben a lierális demokrácia (a „nyugati civilizáció”) csak egy lesz a sok közül és nem is a legerősebb. Megállapításai A hidegháború utáni világ szabályait a kulturális identitások adják.
Alaptézisei
A civilizációk halandók, és ki vannak téve a változásnak. Globális civilizáció nem fog kialakulni. A modernizáció nem eredményez „nyugatiasodást”.
A mai világ sokoldalú és sokpólusú. Jelenleg a civilizációk közötti erőegyensúly módosulása zajlik. Új, a civilizációkon alapuló világrend alakul ki. A Nyugat mindinkább konfliktusba kerül más civilizációkkal. El kell fogadni, hogy a nyugati civilizáció nem egyetemes, megújulása államainak összefogásán múlik. Huntington nézete szerint a politikai ideológiák civilizációkon belüli összecsapását felváltja a vallás és a kultúra civilizációk közötti összecsapása. Huntington civilizáció alatt a legmagasabb kulturális csoportosulás, a kulturális identitás legtágabb szintjét érti, ez alapján 8 civilizációt különböztet meg, melyek határvonala nem mindig követi az országhatárokat:
Huntington világtérképe megfelel a jelenlegi valóságnak, de a kelet-nyugati összecsapás még nem történt meg, de az erők már egymásnak feszülnek, amit először Kína csinált meg Amerikával szemben, utána az oroszok erősödése, Dél-Amerika talpra állása majd az arab tavasz fejleményei mind-mind ezt támasztáják alá. Ebből a képből kell nézni Izrael és Amerika vergődését és az EU halálát