Ma 2024 április 30. Katalin, Kitti napja van. Holnap Fülöp, Jakab napja lesz.
Soros fia is megszólalt Ukrajna apropóján

Soros fia is megszólalt Ukrajna apropóján

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

A kis Alex...

Miután édesapja, Soros György a Twitteren Budapest 1944-es és Szarajevó 1993-as ostromához hasonlította az Ukrajnában kialakult állapotokat, március 7-én a Euronews honlapján írt véleménycikkel Alexander Soros is kifejtette a véleményét az orosz–ukrán háborúról – olvasható a ]]>Tűzfalcsoport ]]>cikkében.

Emlékeztetőül: a Euronews az Európai Unió közszolgálati csatornája, amely hazánkkal szemben kifejezetten negatív szokott lenni. 

Soros György Twitter ]]>bejegyzése]]> így szólt – írja a Tűzfalcsoport:

Tanúja voltam, amint Ukrajna a Szovjetunió összeomlása után liberális demokráciává és nyitott társadalommá fejlődött. Számtalan orosz agresszióval találkozott, de mindvégig kitartott. A bátor ukránok most életüket kockáztatják egy olyan támadásban, ami engem leginkább Budapest 1944-es ostromára és Szarajevó 1993-as ostromára emlékeztet.

A Soros-birodalom örököse, Alexander Soros ]]>cikkének]]> fordítását is közölte a Tűzfalcsoport:

„Miközben az orosz erők előre nyomultak az ukrán főváros, Kijev felé, az orosz legfelsőbb bíróság végleg megszüntette a Memorial, Oroszország legrégebbi és legismertebb emberi jogi csoportjának létezését.

Az időzítés komor emlékeztetője volt annak, hogy Putyin Ukrajna elleni bűnös agressziója következtében mi kerül most veszélybe, és mennyi minden forog kockán – írja a Tűzfalcsoport Alexander Soros cikkének fordításában.

Mert még a brutális katonai támadás közepette is megvan Ukrajnában az, amit Oroszország Putyin alatt elvesztett: független média, független bírák, emberi jogi csoportok, korrupcióellenes aktivisták és mások, akik arra törekszenek, hogy a rendszer mindenki számára működjön, még a leggyengébbek számára is. Ezt nevezzük civil társadalomnak. Ez a szilárd és élénk demokrácia lényege. Putyin számára ez kárhozatos dolog.

A Nyílt Társadalom Alapítványok három évtizede támogatják a civil társadalmat Kelet-Európában és Eurázsiában, valamint világszerte. Ennek keretében 1990-ben alapítványt alapítottunk Ukrajnában, a Nemzetközi Reneszánsz Alapítványt; az általa támogatott projektek között az egyetemi diplomák odaítélése során tapasztalható korrupció felszámolásától kezdve a közegészségügyi rendszer reformjának támogatásán át a hozzáférhető jogi segítségnyújtás rendszerének kialakításáig minden megtalálható volt.

Régebben Oroszországban is dolgoztunk, támogattuk a jogi reformokat, küzdöttünk a HIV/AIDS terjedése ellen, és egy ideig még a volt szovjet tudósok bérét is fizettük. De ez mind azelőtt volt, hogy Putyin mindent bezárt. A népi zavargásoktól megrémülve, amelyek megdöntötték az erős ember szövetségeseit Grúziában, Jugoszláviában és Ukrajnában is, Putyin úgy döntött, hogy a független civil társadalom veszélyt jelent a hatalom megszilárdítására. Ugyanezt fogja megint megtenni, ha Ukrajnában győzedelmeskedik.

Mit kellene tehát tenni nekünk, mint filantróp alapítványnak? – kérdezi cikkében Alexander Soros.

Mivel több százezer ember menekül el Ukrajnából, és több millió civil van veszélyben, a humanitárius segítségnyújtás iránti igény óriási, és egy hatalmas humanitárius segítségnyújtási művelet van folyamatban.

De Ukrajna független, demokratikus jövőbe vetett reményeinek támogatása – és tágabb értelemben Vlagyimir Putyin liberális, demokratikus kormányzás elleni támadása ellen Kelet-Európában és Közép-Ázsiában – többre van szükség, mint egy humanitárius válaszlépés. Ez a nyílt társadalom eszméjének, valamint az emberi méltóságért és az elszámoltatható kormányzásért kiálló számtalan hangnak és csoportnak a támogatásának megduplázását követeli meg – Kazahsztánban, Magyarországon, Lengyelországban, Moldovában, Kirgizisztánban, Örményországban –, amelyek mindegyike most szolidaritást vállalhat Ukrajnával. Mindazok a hangok, amelyeket Vlagyimir Putyin el akar hallgattatni.

Ezért hoztuk létre az Ukrajnai Demokrácia Alapot 25 millió dolláros (23 millió eurós) kötelezettségvállalással, hogy támogassuk nemcsak a jelenleg szorongatott ukrajnai civil társadalmi csoportokat, hanem az egész régióban működő szervezeteket is. És ezért kérünk fel más magánfinanszírozókat, köztük filantrópokat és a magánszektort is, hogy járuljanak hozzá ehhez a kezdeményezéshez. Reményeink szerint az alap összege végül meghaladja a százmillió dollárt (91 millió eurót). Oroszország maga is példát mutat arra, hogy mi forog kockán.

A Memorial bezárása csak egy része volt a független hangok elhallgattatásának, ahogy Putyin fokozatosan kiterjesztette hatalmát – amely magában foglalta néhány bátor ember meggyilkolását is –, mint például Natalja Esztyemirova és Sztanyiszlav Markelov emberi jogi aktivisták, akiket 2009-ben öltek meg, Anna Politkovszkaja újságíró, akit 2006-ban lőttek agyon, és Borisz Nyemcov ellenzéki vezető 2015-ben. Ma az ország vezető ellenzéki személyisége, Alekszej Navalnij két és fél éves büntetését tölti egy büntetőtelepen, miután alig élte túl, hogy 2020-ban megpróbálták megmérgezni a novicsok idegméreggel.

Tehát most Oroszországban nincs szervezett ellenzék Putyin háborújával szemben. Nincsenek tömegtüntetések. Nincs kritikus vita a Putyin és cimborái által teljesen ellenőrzött televíziós csatornákon. Egy zárt társadalomban egy vélemény érvényesül - még akkor is, ha ez az őrület és a pusztítás hangja.

Ma nem látjuk előre, hogy mi lesz Ukrajnában, és a jövő sokunkat mélységes rossz előérzettel tölt el, ahogyan Csehszlovákia 1938-as náci elfoglalására is emlékszünk – olvasható a Tűzfalcsoport fordításában.

De amíg a katonai harc folytatódik, a Nyílt Társadalom és partnereink továbbra is támogatni fogják az ukrajnai alapítványunkat és az összes csoportot, amelyekkel együtt dolgoznak, valamint más független hangokat az egész régióban. Fel fogunk lépni a hallgatás ellen.

Végül a fegyverek elhallgatnak. Amikor ez megtörténik, bármi is lesz az eredmény, mi tudjuk, hogy hol fogunk állni: azok mellett, akik megértik, hogy az emberiség túlélése és az előttünk álló egzisztenciális kihívások leküzdésének képessége nem Vlagyimir Putyin kutyaszorítós vadságát, hanem egy toleráns, demokratikus, nyitott társadalmat követel” – zárul a cikk fordítása.

Nem esett messze az alma a fájától. Ahogyan Soros György, úgy fia és örököse, Alexander Soros is szeret a zavarosban halászni. Nem túlzás azt állítani – írja a Tűzfalcsoport, hogy a szomszédunkban, Ukrajnában naponta ezrek veszítik el otthonukat és minden tulajdonukat, és sokan az életüket is. És mire használja ki ezt a helyzetet a Soros-birodalom? Arra, hogy egy alapot hozzanak létre, amiből többek között Magyarországon és Lengyelországban is terjeszteni tudják a nyílt társadalom eszméjét. Tisztára úgy viselkednek, mint a dögkeselyűk…

Az eredeti cikk ]]>IDE]]> kattintva olvasható.

]]>www.magyarnemzet.hu]]>

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Belföld (11) Kultúra (7) Heti lámpás (312) Gazdaság (707) Nagyvilág (1310) Titkok és talányok (12) Történelem (18) Tv fotel (65) Emberi kapcsolatok (36) Alámerült atlantiszom (142) Jobbegyenes (2794) Szépségápolás (15) Tereb (146) Mondom a magamét (7571) Vetítő (30) Mozi világ (440) Egészség (50) Életmód (1) Flag gondolja (36) Politika (1582) Autómánia (61) Sport (729) Mozaik (83) Irodalmi kávéház (537) Gasztronómia (539) Rejtőzködő magyarország (168) Nézőpont (1)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>