- 0
Nézzük mennyiből él Kollár, miért nem számít neki, hogy az általuk visszatartott uniós pénzek miatt rosszabbul élnek a magyarok.
Emlékszünk még Kollár Kinga ominózus EP-felszólalásának talán leggusztustalanabb mondatára. Erre: „A magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. És emiatt én… én… nagyon pozitív vagyok a ’26-os választásokkal kapcsolatban.” Tehát minél rosszabb nekünk, magyaroknak, annál jobb nekik, mert így könnyebben megválaszthatják őket az általuk felhergelt, Orbánnal elégedetlen polgárok.
Még mielőtt arra gondolnánk, hogy a magyarokkal együtt Kollárnak is rosszabb lesz, emlékezzünk, hogy Gulyás Gergely az ominózus nyilatkozat után kiemelte: „A tiszás képviselő esetében semmi nem bizonyítja, hogy Magyarország a hazája.” Tehát nem igazán vállal a magyarokkal sorsközösséget. Az se zavarja, hogy Gulyás szerint amit művelt, az a hazaárulást súrolja, és ez is azt bizonyítja, hogy a képviselő Soros-ügynök.
Nézzük mennyiből él Kollár, miért nem számít neki, hogy az általuk visszatartott uniós pénzek miatt rosszabbul élnek a magyarok.
Kollár Kinga jelenleg legkevesebb bruttó 10 802,91 eurót kap Brüsszeltől havonta. Ez az uniós adók és biztosítási járulékok levonása után nettó 8 419,90 euró. Persze ez nem minden, mert ez csak az alapbér. Ez sem kevés, a jelenlegi árfolyamon számolva nettó 3,2-3,3 millió forint.
Egy EP-képviselő azonban további pénzekre is jogosult: napidíjként – hivatalos parlamenti munkanapokon (például plenáris ülések, bizottsági ülések) – 350 euró átalányösszeg jár naponta, ami fedezi a szállást, étkezést és egyéb költségeket. Természetesen a fizetésen felül. Ez havonta változó, de akár 3-4000 euró, vagyis 1,2 millió és kétmillió forint közötti pluszt is jelenthet attól függően, hány napot tölt a képviselő Brüsszelben vagy Strasbourgban.
Továbbá általános költségtérítés: havi 4950 euró átalányösszeg, ezt irodabérlésre, informatikai eszközökre, telefonköltségekre szolgál.
Van még utazási költségtérítés: a hivatalos utazások (például Brüsszelbe, Strasbourgba) költségeit megtérítik (például business osztályú repülőjegy, első osztályú vonatjegy vagy 0,58 euró/km autós utazás esetén, maximum 1000 km-ig).
És számolhat személyzeti kerettel – maximum 30 769 euró havonta – asszisztensek és munkatársak alkalmazására, amit a képviselő nem közvetlenül kap meg, hanem a Parlamenten keresztül használhat fel.
Vagyis 8419 alapbér + 3500 napidíj + 4950 euró költségtérítés, ez összesen 16 869 euró, jelenlegi árfolyamon számolva: 6,831,945 forint, ami nem gyenge. Ilyen keresetről a magyarok többsége nem is álmodik.
Ha megvizsgáljuk Kollár Kinga vagyonnyilatkozatát is, akkor könnyen vonhatjuk le azt a következtetést, hogy ő az egyik leggazdagabb EP-képviselő. A Tűzfal csoport szerint összesen öt ingatlannal rendelkezik: Gödöllőn egy 1004 négyzetméteres telken álló 120 négyzetméteres lakóház felének tulajdonosa, Esztergomban egy közel 900 négyzetméteres telken található ház teljes tulajdonosa, Budapesten az I. kerületben egy kis, 30 négyzetméteres lakás, valamint a VII. kerületben egy 114 négyzetméteres lakás fele szerepel a nevén. A legkülönlegesebb azonban egy madeirai nyaraló, amely Funchalban található, és 104 négyzetméteres lakóterülettel rendelkezik.
A vagyonnyilatkozat szerint Kollárnak jelentős pénzügyi megtakarításai és befektetései is vannak. Ezek között megtalálható közel 150 millió forintnyi részvény- és befektetési portfólió, valamint 70 millió forintnyi bankbetét. Emellett egy 2005-ös BMW 118d típusú autó is szerepel a nyilatkozatban. A képviselő továbbá fele részben tulajdonosa a YOLO Services Bt. nevű vállalkozásnak, amelyet saját bevallása szerint szálláshely-szolgáltatásra használ. Kollár Kinga tehát majdnem 700 millió forintos nettó vagyonnal rendelkezhet, miközben arról beszél az Európai Parlamentben, hogy a magyarok életszínvonalának csökkenése erősíti az ellenzéket.
Ezek után nem csoda, ha nem bánja, ha a magyar emberek kimaradnak az uniós támogatásokból. Ez idő alatt azonban ő él, mint Marci Hevesen, és várja a remélt sikert a 2026-os parlamenti választáson.
A társasjátékban azonban nem biztos, hogy ő nyer és ő nevet a végén. Sőt!
Horváth K. József
A szerző újságíró