Ma 2024 március 28. Gedeon, Johanna napja van. Holnap Aguszta napja lesz.

A Fradi dicső múltja, 53.rész - 1955

Fiatal csapatunk visszatalált a Fradi hagyományaihoz méltó útra, visszatért a bajnoki dobogóra, több tízezernyi, a helyszíneken is szurkoló fradista nagy-nagy örömére. Mindenki a folytatást várta.

És nem is kellett az elvárásaikban csalatkozniuk. A gárda megtartotta a dobogós helyet, pontszámában javított az előző évi teljesítményen.

14. Szolnoki Légierő26341917:6010

Az MLSZ most is újított. Ki tudja miért, de újra megszüntette a cserejátékosok szerepeltetésének a lehetőségét. Ebből a szezonból ezúttal egyetlen mérkőzést emelünk ki. 1955. július 20-án, a teltházas Népstadionban a bajnok Bp. Honvéd volt az ellenfél, akik már az első félidőben 3:0-ra vezettek, amely eredmény a félidő végére 4:1-re alakult. A második félidőben azonban csoda történt. A Fradi (Kinizsi) heves támadásokkal kezdett, a 76. percre 4:4-re alakította az eredményt. A hátralevő negyed órára újra feléledt a világhíres Honvéd csatársor, támadást támadás után vezetett, ám Gulyás Géza kapuját többször nem tudták már bevenni.

1955-ben újra játszhattunk MNK mérkőzést. A Vasas Turbó csapatán 11:0-ás, a Gödöllői Dózsán pedig egy ugyancsak könnyed 8:2-vel léptünk túl, azonban a Szombathelyi Törekvés 4:2-vel jobban törekedett a győzelemre, kiejtve csapatunkat a kupából.

A kupa mellett még egy sorozat visszatért, újjáéledt a korábban oly népszerű Húsvéti-torna, melynek résztvevői a Kinizsi, a Honvéd és természetesen a két bécsi ellenfél a Rapid és az Austria voltak. 1955. április 9-én a Népstadionban a Fradi (Kinizsi) az Austria ellen kezdett és fantasztikus játékkal 4:2-re győzött.

A torna második mérkőzésén, két nappal később Bécsben a csapat 2:2-es döntetlent ért el a Rapid ellen, amivel a Honvéd előtt (jobb gólaránnyal) megnyerte a tornát. Ebben a korszakban ez volt az egyetlen eset, hogy a Fradi (Kinizsi) megelőzte a világsztárokkal felálló Honvédot.

Nemzetközi mérkőzésekben sem volt hiány. 1955. május elején Dániába ment a csapat. Egy hét alatt három mérkőzés, három győzelem (Aarhus GF 2:1, Odense válogatott 8:1, Horsens válogatott 5:1) volt a mérleg. Hazatérve pedig a Népstadionban a Tottenham Hotspur következett, nem mindennapi eredménnyel, csapatunk 4:1-re legyőzte az angol csapatot.

1955 őszén a Népstadion közönsége még egy fényes Fradi (Kinizsi) győzelmet ünnepelhetett, a BSK Belgrád csapata elleni 5:2-vel. Sőt az év utolsó napjára is jutott egy mérkőzés. A csapat a télen ugyanis újra elmehetett délre túrázni. A célállomás Málta volt, ahol az óévet a máltai válogatott elleni 2:2-es döntetlennel búcsúztatta a Fradi (Kinizsi).