Az OTP Bank Liga 22. fordulójának pénteki nyitó napján a Siófok meglepetésre legyőzte a DVTK-t. A szombati játéknapon a Győri ETO és a Ferencváros is megtudta megszerezni a három pontot, míg tegnap, bolondok napján a Debrecen egy ötöst vágott az Újpestnek.

Sorozatban harmadszor nyert a Siófok

FGSZ Siófok - DVTK 1-0 (1-0)
Siófok, 2000 néző Vezette: Farkas Ádám (ifj. Tóth Vencel, Kelemen Attila)
Gólszerző: Simon a 32. percben

A siófokiak az utóbbi hetekben eredményesen játszottak, két győzelem után fogadták a Diósgyőrt, amely ugyancsak hat pontot szerzett utóbbi két bajnokiján. Az első negyedóra kevés érdekes eseményt hozott, majd távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, de a kapusok jól látták el feladatukat. A 32. percben Sowunmi Thomas indította a bal szélen Simon Attilát, aki egyedül vezethette kapura a labdát, elhúzta azt a kifutó Rados mellett, majd 14 méterről az üres kapuba gurított (1-0). A kapott gól után lendületesebbek lettek a vendégek, de csak kisebb helyzetekig jutottak el. A második félidőben a hazaiak voltak veszélyesebbek, egyszer a kapuba is találtak, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. A hajrában a hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, és 1-0-ra megnyerték a találkozót.

Kapufák és unalom Pápán

Lombard Pápa - MVM Pécs 0-0
Pápa, 1500 néző Vezette: Kassai Viktor (Kispál Róbert, Ring György)

A helyenként viharos erejű szél alaposan megnehezítette a játékosok dolgát, ennek is betudható, hogy az első félidőben az átlagosnál alacsonyabb volt a színvonal, és helyzetek sem sűrűn adódotak a játékosok előtt. A második játékrészben a pécsiek előtt adódott több lehetőség is, a 66. percben Horváth Zsolt 9 méteres próbálkozását követően Szűcs Lajos mutatott be bravúrt, a 85. pecben Bajzát Péter, a 86. percben Marko Scepanovic fejelt a lécre. Gól a lefújásig nem született, a Pécs egy ponttal távozott Pápáról.

Döntetlen, mint ősszel

MVM Paks - Kaposvári Rákóczi 0-0
Paks, 1000 néző Vezette: Solymosi Péter, Szpisják Zsolt, Albert István)

Az első félidőben egy érvénytelen paksi gól és néhány távoli lövés jelentett izgalmat a pályán, az eredmény azonban 0-0 volt az első 45 perc lefújása után is. A fordulás után szinte kizárólag a paksiak veszélyeztettek, de szerencse ezúttal a Kaposvár mellé szegődött, a védőknek többször az utolsó pillanatban sikerült tisztázniuk. A vendégek megőrizték a kapujukat a góltól, és döntetlennel zárták az összecsapást.

Kenesei egy kihagyott büntető - egy gól

Kecskeméti TE - Haladás Sopron Bank 2-2 (1-1)
Széktói Stadion, 2500 néző Vezette: Veizer Roland (Berettyán Péter, ifj. Kormányos Gábor)
Gólszerző: Lencse a 26. (11-esből), Tököli a 76., ill. Kenesei a 35., Nagy I a 73. percben

A vendég szombathelyiek jól kezdték a mérkőzést, az első negyedórában volt pár gólt ígérő támadásuk, de a befejezések nem sikerültek. A 20. percben a Radó András elleni szabálytalanságért megítélt büntetőből Kenesei Krisztián a kapufát találta el. Hat perccel később a kecskemétiek is tizenegyeshez jutottak (Pekár László ellen követtek el szabálytalanságot), Lencse László pedig gólra váltotta a büntetőt (1-0). A 35. percben egyenlített a Haladás, Guzmics Richárd előrevágott labdájára Kenesei startolt rá, majd az öt és feles sarkától a bal sarokba emelt (1-1). A félidő hajrája a Kecskemété volt, majd a fordulást követően visszaesett az iram, elmaradtak a helyzetek. A 73. percben Halmosi Péter futott el a bal szélen, az alapvonal közeléből középre játszott, Nagy I Gábor pedig 4 méterről a kapu közepébe passzolt (1-2). A hazaiak két perc múlva egyenlítettek, Tököli Attila tört kapura majd 6 méterről a hálóba helyezett (2-2). A meccs utolsó nagy helyzete a Haladás előtt adódott, de Radó lövését Németh Gábor bravúrral védte, így 2-2-vel ért végget a találkozó.

Kapaszkodik a Győr - kilátástalan a ZTE helyzete

ZTE - Győri ETO 0-2 (0-1)
Zalaegerszeg, 3412 néző Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Takács Gábor)
Gólszerző: Kamber a 4., Trajkovic a 72. percben

A 4. percben Völgyi Dániel bal oldali szögletét követően Djordje Kamber fejelt 5 méterről a jobb sarokba, megszerezve a győrieknek a vezető találatot (0-1). A folytatásban távoli lövésekből veszélyeztettek a csapatok, a 44. percben pedig Kamber közeli próbálkozásánál nagyot védett a hazaiak kapusa. A második félidő első nagy lehetősége is Kamber előtt adódott, és újra Safet Jahic védett nagyot, a zalai kapus az 59. percben ugyancsak góltól mentette meg csapatát. A 72. percben azonban már senki sem segíthetett, Pátkai Máté két csel után került helyzetbe, önzetlenül Nikola Trajkovichoz játszott, aki közelről a léc alá helyezett (0-2), beállítva a végeredményt.

Bolondok napján bohóc-sipkát kaptak a lilák a Lokitól

Újpest FC - DVSC-TEVA 1-5 (0-3)

Szusza Ferenc Stadion, 4312 néző Vezette: Szabó Zsolt (Butkai Zsolt, Szalai Dániel)
Gólszerző: Kabát a 82. (11-esből), ill. Szakály a 9., Bódi a 22., Coulibaly a 40., Coulibaly a 60., Bódi a 74. percben

A debreceniek hamar mezőnyfölényt alakítottak ki, és a 9. percben a vezetést is megszerezték: egy rossz kirúgás után Adamo Coulibalyhoz került a labda a jobb oldalon, ő kétszer is elhúzta azt a kifutó kapus mellett, majd kapura lőtt, s bár a gólvonalon álló Lipták Zoltán elsőre megakadályozta a gólt, az érkező Szakály Péter közelről a kapuba fejelt (0-1). A 22. percben egy bal oldali akció végén Stevo Nikolic adott középre, a védők közt kilépő Bódi Ádám pedig közelről a kapuba passzolt (0-2). A 40. percben Bódi ment el a jobbösszekötő helyén, centerezése után Coulibalyt csak messziről nézték a védők, a támadó pedig élt a felkínált lehetőséggel, 11 méterről a jobb sarokba helyezett (0-3). A 60. percben sem volt a helyzet magaslatán az újpesti védelem, Coulibaly kapott labdát a 16-os bal sarkánál, majd egy csel után éles szögből a kapuba lőtt (0-4). A 74. percben egy jobb oldali akciót követően középen Bódi elé került a labda, aki futtából, 14 méterről lőtt a hálóba, ötre növelve csapata előnyét (0-5). Az újpestiek a 82. percben megszerezték a szépítő gólt, a Simon Krisztián elleni Krisztián elleni szabálytalanság után Kabát Péter tizenegyesből volt eredményes (1-5).

Torghelle a végjátékban verte meg volt csapatát

Videoton - Budapest Honvéd 1-0 (0-0)
Székesfehérvár, 4138 néző Vezette: Takács János (Erős Gábor, Farkas Balázs)
Gólszerző: Torghelle a 92. percben

Az első negyedórában egy-egy helyzet adódott mindkét kapu előtt, majd a 15. percben Torghelle Sándor találatát les miatt nem adta meg a játékvezető. A félidő hajrája a hazaiaké volt, de a Honvéd kapusa, Kemenes Szabolcs kétszer is nagy bravúrral védett, így a szünetig nem született gól. A 47. percben is a Honvéd kapujában kötött ki a labda, de kezezés előzte meg a találatot, maradt a 0-0. A hajrához közeledve a fehérváriak többször is közel jártak a gólszerzéshez, de a rendes játékidő leteltéig elhibázták a lehetőségeket. Úgy tűnt, hogy a Honvéd ponttal távozik a címvédőtől, de a 92. percben megszületett a hazaiak győztes találata: Alvaro Brachi előreívelése után a kapunak háttal álló, a télen éppen Kispestről igazolt Torghelle 13 méterről a bal alsó sarokba csúsztatott (1-0), megszerezve csapatának a győzelmet érő gólt.

Egy gól és más semmi...

Ferencváros - Vasas 1-0 (1-0)
Albert Stadion, 5000 néző Vezette: Andó-Szabó Sándor (Viszokai László, Medovarszki János)
Gólszerző: Pölöskey a 44. percben

Az első félidőben a mezőnyjáték dominált, a kapukig ritkán jutott el a labda, és ha igen, akkor sem alakultak ki komolyabb helyzetek. A 44. percben a játékvezető büntetőt ítélt a Pölöskey Péter elleni szabálytalanságért, a tizenegyest a sértett magabiztosan értékesítette (1-0). A második félidőben aktívabban játszott a Vasas, több ígéretes lehetősége is volt, de támadói a legnagyobb helyzeteket is elpuskázták. A hajrában a Ferencváros megőrizte előnyét, és otthon tartotta a három pontot.